Kontakt

Välkommen att kontakta någon av våra kunniga rådgivare.

Rekrytering av ny VD pågår. Vid akuta frågor kontakta LPIVs ordförande Berit Mattsson på 0703-86 43.

Rikard Brax

Rådgivare
E-post: rikard@lpiv.se
Telefon: 070-314 54 50

Tveka inte på att höra av er om ni vill ha hjälp med marknads eller ekonomifrågor, jag bistår mer än gärna.
Sven-Erik Larsson

Rådgivare
E-post: svenerik@lpiv.se
Telefon: 072-231 46 88

Hör gärna av er till mig med era tankar om utbildning, produktutveckling eller sensorik. Jag kan även hjälpa er med kontakter med övriga nationella nätverk.
Sofia Lennström

Rådgivare
E-post: sofia@lpiv.se
Telefon: 070-829 09 45

Kontakta mig gärna om ni har frågor kring kommunikation och marknadsföring med betoning på sociala medier och event/mässor. Ansvarig för intern och extern kommunikation på LPIV. Branschrådsansvarig för Fisk & Skaldjur.

Cecilia Faktus

Rådgivare
E-post: cecilia@lpiv.se
Telefon: 073-379 41 34

Kontakta gärna mig om ni har frågor om certifiering, livsmedelslagstiftning och nätverk.
Branschrådsansvarig för mejeri & ägg.
Malte Olsson

Rådgivare
E-post: malte@lpiv.se
Telefon: 070-589 51 07

Jag står gärna till förfogande och hjälper till i frågor som rör Försäljning, Marknad och Logistik.
Branschrådsansvarig för Kött o Chark och för Bageri.
Oskar Lorentzon

Rådgivare
E-post: oskar@lpiv.se
Telefon: 0709-347007

Huvudsakligt område: REKO-ringar, försäljning mot restaurang, företagande och produktion.
Tidigare erfarenheter: Drivit företag i olika branscher, arbetat på restaurang samt lammproduktion.
Övriga engagemang: Driver Lida Fårfarm, administratör REKO-ring Borås, ordförande i Sjuhärads Fåravelsförening, LAG-ledamot i Leader Sjuhärad samt medlem i 7-häradsmat

Carina Ombert

Ekonomi
E-post: carina.ombert@radgivarna.nu
Telefon: 0325-618 622

Huvudsakligt område: Ekonomi och fakturering för Lokalproducerat i Väst (ej rådgivning till företag)
Övriga engagemang: Konsult på Rådgivarna i Sjuhärad
Nicklas Lundberg

Rådgivare
E-post: nicklas@lpiv.se
Telefon: 0730-277708

Fredrik Folke

IT Support/Hemsida
E-post: fredrik@tivala.se
Telefon: 0500-105 961